Kārtības noteikumi vecākiem
SASKAŅOTS: |
APSTIPRINU !
|
Pirmsskolas izglītības iestādes |
Pirmsskolas izglītības iestādes |
„Dzintariņš „ pedagoģiskās padomes sēdes |
„Dzintariņš „ vadītāja |
Protokols Nr.1 |
M.Korņējeva
|
|
_________________________________
|
2018.gada 29. janvārī |
2018.gada. 10. janvārī
|
LIEPĀJAS PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE
« DZINTARIŅŠ »
KĀRTĪBA IZGLĪTOJAMO VECĀKIEM
- VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI
1.1. Pirmsskolas izglītības iestāde „Dzintariņš ” strādā visu gadu ar piecu dienu darba nedēļu no pulksten 700-1900, brīvdienas ir sestdienas, svētdienas un kalendārās svētku dienas. Bērnu apmeklējumiem iestāde ir slēgta arī ar Izglītības pārvaldes rīkojumu noteiktajā kolektīvā atvaļinājuma laikā vasaras sezonā.
1.2. Pirmsskolas izglītības iestādē izstrādātie «Iekšējās kārtības noteikumi vecākiem» ir saistoši vecākiem, kamēr bērns ir pirmsskolas iestādes audzēknis. Vecāki ar šiem noteikumiem tiek iepazīstināti grupās, ko apliecina ar savu parakstu.
Vecākiem, kuru bērni apgūst obligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas programmu pamatizglītības apguvei:
- piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošana pamatizglītības uzsākšanai ir obligāta;
- bērna vecāki ir atbildīgi par to, lai bērns iegūtu Izglītības likumā noteikto obligāto izglītību;
- obligātā piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošana pamatizglītības apguvei tiek sākta tajā kalendārajā gadā, kurā izglītojamajam aprit pieci gadi;
- obligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas programmu pamatizglītības apguvei bērns apgūst līdz kalendāra gadam, kurā bērns kļūst septiņus gadus vecs. Atkarībā no bērna veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības, obligāto sagatavošanu pamatizglītības apguvei var pagarināt par vienu gadu, saskaņojot ar vecākiem un pamatojoties uz ģimenes ārsta atzinumu.
- Atzinums jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādes vadītājai līdz tekošā gada 01.februārim.
2. BĒRNU UZŅEMŠANA PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ
2.1. Bērnus uzņem pirmsskolas izglītības iestādē no 2 līdz 6 (7) gadu vecumam.
2.2. Pirms bērns sāk apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vecāki pirmsskolas izglītības iestādes vadītājam iesniedz:
- iesniegumu par bērna uzņemšanu pirmsskolas izglītības iestādē;
- bērna dzimšanas apliecības kopiju;
- bērna medicīnisko karti ar speciālistu slēdzieniem par bērna veselības stāvokli;
- medicīnisko izziņu, kura apliecina, ka bērns nav bijis kontaktā ar infekcijas slimniekiem.
2.3. Medicīnas dokumentus pārbauda pirmsskolas izglītības iestādes medmāsa.
3. VECĀKU PIENĀKUMI
3.1. Vecākiem un personām, kuras atved bērnu uz pirmsskolas izglītības iestādi, bērns obligāti jānodod grupas pirmsskolas izglītības skolotājam vai dežūrējošajam administratoram, pretējā gadījumā pirmsskolas izglītības iestāde neuzņemas atbildību par bērna dzīvību un veselību.
3.2. Ja bērnu nav iespējams atvest uz pirmsskolas izglītības iestādi līdz pulksten 820 , viņš jānodrošina ar brokastīm mājās.
3.3. Lai nodrošinātu bērna pilnvērtīgu audzināšanu un izglītošanu, viņu uz pirmsskolas izglītības iestādi jāatved līdz pulksten 900.
Vecākiem, kuru bērni apgūst obligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas programmu pamatizglītibas apguvei:
- lai nodrošinātu bērna pilnvērtīgu audzināšanu un izglītošanu, viņš uz pirmsskolas izglītības iestādi jāved obligāti katru darba dienu, ne vēlāk kā līdz pulksten 900.
3.4. Bērnu no pirmsskolas izglītības iestādes var izņemt jebkurā vecākiem izdevīgā laikā, bet ne vēlāk kā līdz pulksten 18 45, lai vecāki varētu saņemt informāciju no grupas pirmsskolas izglītības skolotāja un laicīgi līdz plkst. 19.00 saģērbt bērnu.
3.5. Bērna vecākiem pirmajā tikšanās reizē grupas pirmsskolas izglītības skolotājam jāsniedz ziņas par bērna attīstību, veselības stāvokli, kā arī ziņas par sevi. Pirmsskolas izglītības skolotājs šīs ziņas sistematizē iestādē noteiktajā kārtībā.
3.6. Atvedot bērnu uz pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem jāinformē pirmsskolas izglītības skolotājs vai pirmsskolas izglītības iestādes medmāsa par bērna veselības stāvokli. Ja ir saslimšanas pazīmes, bērns jāved pie ģimenes ārsta.
3.7. Ienākot iestādes teritorijā un izejot no tās, vienmēr jāaizver vārtiņi.
3.8. Vecākiem savlaicīgi jāpilda pirmsskolas izglītības iestādes medmāsas norādījumi (speciālistu apmeklējumi, profilaktiskās potes), pretējā gadījumā bērns pirmsskolas izglītības iestādē netiek pieņemts.
3.9. Bērns uz pirmsskolas izglītības iestādi jāved tīrs un kārtīgs, bērnam piemērotā apģērbā, kuru viņš var viegli uzģērbt, noģērbt, aizpogāt un aizsiet.
3.10. Vecākiem obligāti jāapmeklē vecāku sapulces un ieteicams apmeklēt visus pirmsskolas izglītības iestādē organizētos pasākumus, uz kuriem tie ir aicināti.
3.11. Vecākiem bērns jānodrošina ar viņa izglītošanai nepieciešamajiem materiāliem, sporta tērpu un apaviem rotaļnodarbībām telpās un laukā.
3.12. Vecākiem, atbilstoši savām iespējām, jāpalīdz labiekārtot grupas rotaļlaukumu, grupas telpas, kā arī jāpiedalās mācību un rotaļu bāzes papildināšanas un atjaunošanas darbā.
3.13. Pamatojoties uz vecāku rakstisku iesniegumu, audzēknis var pārtraukt apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi ģimenes vai citu apstākļu dēļ. Bērna dokumenti tiek izsniegti pēc apmaksātās kvīts - paziņojuma uzrādīšanas.
Vecākiem, kuru bērni apgūst obligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas programmu pamatizglītības apguvei:
- ja vecāki nolemj, ka viņu bērnsobligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas programmu apgūs citā pirmsskolas izglītības iestādē, pirmsskolas izglītības iestādes vadītājam, no kuras audzēknis vēlas izstāties, jāiesniedz rakstisks iesniegums, norādot izstāšanās iemeslu, un rakstiska izziņa par iespējām uzņemt bērnu izglītības iestādē, kurā bērns turpinās obligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanu pamatizglītības apguvei.
4. VECĀKU TIESĪBAS
4.1. Saņemt informāciju par bērna audzināšanu, izglītošanu, attīstību un drošību pirmsskolas izglītības iestādē, izmantojot pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja, iestādes medmāsas, vadītājas vietnieka izglītības jomā, logopēda vecāku pieņemšanas laikus.
4.2. Iesniegt savus priekšlikumus, aizrādījumus vai pretenzijas par grupas personāla darbu pirmsskolas izglītības iestādes vadītājam.
4.3. Atkarībā no bērna veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības pirmsskolas izglītības iestādes programmas apguvi iespējams pagarināt par vienu gadu saskaņā ar ģimenes ārsta atzinumu.
4.4. Iepazīties ar pirmsskolas izglītības iestādes reģistrācijas apliecību, pirmsskolas izglītības iestādes nolikumu, izglītības programmu licencēm un pirmsskolas izglītības programmām.
4.5. Vecākiem ir tiesības bez izmaiņām maksā par bērna ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādē, bērnu atvest un aizvest mājās jebkurā viņiem izdevīgā laikā ar noteikumu, ka viņi nodrošina savam bērnam miega un ēdināšanas regularitāti, kā arī netraucē apmācības procesu.
4.6. Ar dienas režīmu vecāki var iepazīties katras grupas vecāku stūrītī.
Vecākiem, kuru bērni apgūst obligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas programmu pamatizglītības apguvei:
- bērnam beidzot obligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas programmu pamatizglītības apguvei, saņemt pirmsskolas izglītības iestādes izsniegto izziņu par minētās programmas apguvi.
5. KĀRTĪBA, KĀDĀ TIEK VEIKTI NORĒĶINI AR VECĀKIEM PAR BĒRNA ĒDINĀŠANU PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ
5.1. Maksa par bērna ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādē vecākiem tiek noteikta, pamatojoties uz spēkā esošo Liepājas pilsētas Domes lēmumu. Maksu samazina vai vecākus atbrīvo no tās, pamatojoties uz spēkā esošo Liepājas pilsētas Domes lēmumu.
5.2. Kvīti-paziņojumu par ēdināšanas apmaksu iestāde nosūta elektroniskā veidā uz vecāku norādīto elektroniskā pasta adresi.
5.3. Vecākiem kvītī-paziņojumā norādītā summa par bērna ēdināšanu piraņemta.msskolas izglītības iestādē jāsamaksā norādītajā termiņā, pamatojoties uz spēkā esošo Liepājas pilsētas Domes lēmumu.
5.4. Aizejot atvaļinājumā, vecākiem grupas pirmsskolas izglītības skolotājam kopā ar iesniegumu par atvaļinājumu līdz atvaļinājuma sākumam jāuzrāda apmaksāta kvīts- paziņojums.
5.5. Neskaidrību gadījumos par vecāku maksas aprēķināšanu interesēties:
- pie pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja;
- Izglītības pārvaldes grāmatvedībā.
5.8. Ja audzēknis pārtrauc apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, pārmaksātā summa par bērna ēdināšanu vecākiem tiek atmaksāta, pamatojoties uz vecāku iesniegumu, kuru apstiprinājis pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs.
6. IEMESLI BĒRNA ATSKAITĪŠANAI NO PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDES
6.1. Ja bērna veselības stāvoklis pēc ģimenes ārsta atzinuma nepieļauj atrašanos vispārējā tipa pirmsskolas izglītības iestādē.
6.2. Ja bērns bez attaisnojoša iemesla ilgāk par mēnesi neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi.
6.3. Ja vecāki sistemātiski nepilda pirmsskolas izglītības iestādes «Kārtības noteikumus vecākiem».
6.4. Ja vecāki nav samaksājuši par bērna ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādē 2 mēnešus , tad ar nākošā mēneša 1.datumu vadītājam ir tiesības bērnu atskaitīt no pirmsskolas izglītības iestādes.
6.5. Ja vecāks dažādu no viņa neatkarīgu iemeslu dēļ līdz noteiktajam datumam nevar apmaksāt par bērna ēdināšanu, ir iespēja ar iestādes vadītāju rakstiski saskaņot apmaksas termiņa pagarinājumu.
6.6. Lēmumu par atskaitīšanu pieņem pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs.
6.7. Par bērna atskaitīšanu no pirmsskolas izglītības iestādes vecāki (aizbildņi) tiek brīdināti 7 kalendārās dienas iepriekš.
Vecākiem, kuru bērni apgūst obligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanas programmu pamatizglītības apguvei:
- obligāto izglītības vecumu sasniegušais bērns pie iepriekš minētajiem nosacījumiem netiek atskaitīts no pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņu sarakstiem, bet par to tiek rakstiski ziņots Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldei un citām normatīvos norādītajām instancēm (pašvaldības policijai, bāriņtiesai, u.c.).
7. AIZLIEGTS
7.1. Bērnu no pirmsskolas izglītības iestādes izņemt iereibušām personām.
7.2. Bērnu no pirmsskolas izglītības iestādes izņemt jaunākā skolas vecuma bērnam, t.i. jaunākam par 14 gadiem.
7.2. Bērnu no pirmsskolas izglītības iestādes izņemt personām, kuras nav uzrādītas grupas bērna ziņu kartītē, vai arī par šīm personām grupas pirmsskolas izglītības skolotājs nav personīgi iepriekš brīdināts.
7.2. Bērnam vienam pašam atstāt pirmsskolas izglītības iestādi, lai ietu mājās.
7.2. Vecākiem pašrocīgi izdarīt jebkādus labojumus kvītī-paziņojumā.
8. RĪCĪBA GADĪJUMOS, KAD BĒRNS NEAPMEKLĒ PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDI
8.1. Bērna slimības gadījumā vecākiem pirmajā slimības dienā līdz pulksten 900 jāpaziņo par bērna saslimšanu savas grupas skolotājai vai pirmsskolas izglītības iestādes administrācijai pa tālruni vai personīgi, noskaidrojot amatu, vārdu, uzvārdu, kas paziņojumu pieņēmis.
8.2. Ja bērns 3 vai vairāk dienas (ieskaitot sestdienu un svētdienu) nav apmeklējis pirmsskolas izglītības iestādi, kā arī vienu dienu karantīnas laikā – jāiesniedz ģimenes ārsta izziņa ar norādītu saslimšanas diagnozi. Līdz 3 bērna saslimšanas dienām derīgs vecāku iesniegums.
8.3. Ja vecāks savlaicīgi nav paziņojis par bērna neierašanos pirmsskolas izglītības iestādē (grupas žurnālā tiek atzīmēts ar burtu «N»), neapmeklētā diena tiek ieskaitīta apmaksājamo dienu skaitā.
8.4. No apmeklējamo dienu skaita tiek izskaitīts vecāku ikgadējais atvaļinājuma laiks, pamatojoties uz vecāku iesniegumu. Vecākiem iesniegums par ikgadējo atvaļinājumu jāiesniedz ne vālāk kā iepriekšēja dienā līdz 1200 pirms atvaļinājuma sākšanās.
Izstrādāts pamatojoties uz:
- Bērnu tiesību aizsardzības likumu ;
- Izglītības likumu;
- Vispārējās izglītības likumu;
- citiem spēkā esošajiem likumiem un tiem atbilstošiem normatīvajiem aktiem;
- Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Dzintariņš apstiprināto Nolikumu.
Vadītāja Maija Korņējeva