Par rīcību saslimšanas gadījumos
Noteikumi par rīcību bērnu saslimšanas gadījumos ar infekcijas slimību pazīmēm pirmsskolas izglītības iestādē.
2017. gada 13.decembrī
Izdoti saskaņā ar 2013. gada 17. septembra MK noteikumiem Nr.890.
”Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un
izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu”
1. Laikā, kad izglītojamais atrodas pirmsskolas izglītības iestādē, par viņa veselību atbild grupas skolotāji un medicīnas māsa.
2. Ja izglītojamais iestādē saslimis ar infekcijas slimību pazīmēm, viņš tiek izolēts un ievietots medmāsas kabinetā, kur medicīnas darbinieks nodrošina patstāvīgu klātbūtni pie saslimušā bērna.
3. Grupas pedagogs vai medicīnas māsa savlaicīgi informē vecākus/aizbildņus par iespējamo bērna saslimšanu un/vai nošķiršanu/izolēšanu no pārējiem bērniem līdz brīdim, kad vecāki/aizbildņi ierodas pēc bērna.
4. Pedagogs vai medicīnas māsa sarunā ar vecākiem/aizbildņiem laiku, līdz kuram ieradīsies pēc bērna.
5. Ja vecāki/aizbildņi nav ieradušies norunātajā laikā iestādē un bērnam kļūst sliktāk, medicīnas māsa izsauc ātro neatliekamo palīdzību, zvanot pa tālruni 113.
6. Medicīnas māsa pavada izglītojamo uz stacionāru.
7. Grupas skolotāja informē vecākus/ aizbildņus par bērna nogādāšanu stacionārā.
8. Ja infekcijas slimību pazīmes nevar radīt nopietnus veselības sarežģījumus, grupas skolotāja informē vecākus/aizbildņus par saslimšanas pazīmēm, medicīnas māsa nozīmē ģimenes ārsta vai cita speciālista apmeklēšanu.
9. Ja radušās aizdomas par grupveida saslimšanu iestādē (iestādē ir divas vai vairākas personas ar infekcijas slimību pazīmēm), medicīnas māsa informē attiecīgās reģionālās nodaļas slimību profilakses un kontroles epidemiologu.
10. Iestādes vadītāja vai medicīnas māsa rakstiski informē vecākus/ aizbildņus, ja iestādē tiek konstatēta kāda infekcijas slimība.
11. Medicīnas māsa informē mātes – grūtnieces par šādām infekcijas slimībām: vējbakas, masalas, masaliņas un infekciozā ertēma, kas var ietekmēt gaidāmā bērna veselību, iesaka šīm personām konsultēties ar ģimenes ārstu.
12. Iestādes darbiniekiem vienmēr jāsaglabā saslimušā konfidencialitāti, svarīgi ievērot, lai informācija par saslimšanu tiktu sniegta tikai to bērnu vecākiem/aizbildņiem, kam dažādu slimību dēļ vai saņemtās ārstēšanas rezultātā ir pavājināta bērna imunitāte (piemēram, leikēmija, HIV vai bērns saņem stereoīdu terapiju).
13. Medicīnas māsa, grupas skolotāji veic pārējo izglītojamo novērošanu( temperatūras mērīšana, kakla, ādas un gļotādas apskate).
14.Saslimšanas gadījumu medicīnas māsa dokumentē bērnu datus attiecīgajos dokumentos.
15.Iestādes medicīnas māsa un grupas skolotājas rekomendē bērna novērošanu turpināt mājas apstākļos.
Vadītāja M. Korņējeva